praktycznie
o warsztacie fotografa

Creative Roadshow 2014 już za nami!

Odwiedziliśmy 5 miast – spotkaliśmy się z prawie 500 osobami, którym przedstawiliśmy praktyczne wskazówki oraz rozwiązania wspomagające fotografowanie, postprodukcję i wydruk zdjęć.

Creative-Roadshow---lokalizacje---miasta-(2015-03)Każde spotkanie podzielone było na część teoretyczną, którą poprowadzili doświadczeni prelegenci – trenerzy Akademii Nikona i eduweb.pl oraz osoby od lat związane z branżą foto i graficzną. W trakcie przerw i po zakończeniu prezentacji uczestnicy mogli obejrzeć z bliska oraz sprawdzić w praktyce najnowsze produkty EIZO, Epson, Nikon i Wacom. Nasi eksperci chętnie dzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą.

 

Obejrzyj wideorealację ze spotkania w Warszawie

Partnerzy

Partnerzy Creative Roadshow to firmy mające bardzo długą tradycję i bogate doświadczenie na rynku fotograficznym:
Akademia Nikona, Eduweb.pl, EIZO, Epson oraz Wacom.

 

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji

Kreatywnie o głębi ostrości - czyli trochę o zwykłych i niezwykłych obiektywach Tilt & Shift oraz DC

Paweł Duma, Akademia Nikona

Fotograf oprócz światła, które jest niewątpliwie najważniejszym narzędziem w sporym arsenale środków kreatywnych, dysponuje także ostrością, głębią ostrości i nieostrością. Możliwości kreowania obrazu i wpływania na jego wygląd, jakie kryje samo nastawianie ostrości i dobieranie takich parametrów, jak odległość, ogniskowa i przysłona mogą niejednego fotografa przyprawić o zawrót głowy. Aby świadomie i pod kontrolą uzyskiwać pożądane rezultaty niezbędne jest wyposażenie zarówno techniczne (obiektywy), jak i teoretyczne (wiedza) oraz praktyczne (doświadczenie). Niniejszy warsztat ma na celu zaprezentowanie w przystępny sposób praw i zasad rządzących głębią ostrości i nieostrością, obiektywami zwykłymi, typu PC (tilt shift) oraz optyką portretową (DC).

Photoshop dla fotografów

Grzegorz Róg, eduweb.pl

W trakcie tej sesji poznasz najciekawsze techniki pracy ze zdjęciami, retuszem oraz korektą obrazu z pomocą fantastycznych narzędzi Adobe Photoshop oraz Camera Raw. Dowiesz się, jakie nowości pojawiły się pod kątem edycji fotografii w Photoshop CC oraz na dziesiątkach praktycznych przykładów zobaczysz najlepsze techniki pracy z tymi narzędziami. Przedstawimy sztuczki związane z wyostrzaniem, usuwaniem elementów zdjęcia, redukcją szumów czy poprawą kolorystyki. Poza tym dowiesz się także, jak najlepiej wykorzystać tablet graficzny w pracy fotografa i dostosować jego ustawienia w Adobe Photoshop. Warsztat skierowany jest do osób, które znają już podstawy Photoshop i chcą rozszerzyć swoją wiedzę o ciekawe sztuczki i techniki oraz zobaczyć nowości od Adobe. Zapraszamy na kreatywną wycieczkę po dziesiątkach praktycznych funkcji i technik, które zaprezentuje Grzegorz Róg z eduweb.pl

Monitory do zadań specjalnych – nowoczesne technologie w monitorach EIZO do pracy z kolorem

Tomasz Obłuski, EIZO Polska

Popularność cyfrowych lustrzanek wciąż rośnie. Posługują się nimi nie tylko profesjonaliści, ale również pasjonaci fotografii. Niestety posiadanie nawet najwyższej klasy aparatu nie gwarantuje, że efekt końcowy w postaci odbitki czy wydruku będzie zadawalający. Dlaczego? Jest wiele czynników, jednym z najważniejszych w procesie postprodukcji jest „dobry” monitor. Dobry – w tym rozumieniu oznacza monitor do pracy z kolorem, który w znacznym stopniu odbiega od standardowych konstrukcji. Podczas prezentacji użytkownik dowie się, czym musi się kierować wybierając monitor do pracy z kolorem. Opowiemy o technologiach, które są w tej chwili stosowane w produktach EIZO, a podczas części praktycznej zmierzymy się z kalibracją sprzętową i programową.

Epson – czyli o perfekcyjnym drukowaniu

Tomasz Kuciński, EPSON EUROPE B.V. Oddział w Polsce

Ostatni finalnym element przygotowania zdjęcia czy reprodukcji jest druk. Dowiemy się jak przygotować plik, wybrać właściwe urządzenie, technologie druku, możliwe podłoża. Dowiemy czym się one różnią i charakteryzują oraz jakie ciekawe efekty możemy uzyskać. Dowiemy się także co ciekawego poza papierem fotograficznym może posłużyć za nośnik naszych fotograficznych prac. Omówimy technologie urządzenia oraz specyfikę każdego z procesu.

Wideo dla fotografów

Jerzy Drozda Jr, eduweb.pl

Ta sesja to fundament wiedzy z dziedziny wideo, niezbędny każdej osobie, która zamierza zająć się filmowaniem z pomocą DSLR. Od podstaw omówimy najważniejsze zagadnienia związane z pracą z lustrzanką pod kątem wideo oraz objaśnimy popularne formaty, z którymi będziesz pracował. Sesja stanowi także przegląd przydatnych narzędzi, które wykorzystuje się w procesie montażu oraz postprodukcji. Do tych celów wykorzystamy Premiere Pro oraz narzędzia wspomagające jak SpeedGrade czy Encore. Dowiesz się także, jakie efekty można uzyskać przy wykorzystaniu After Effects na potrzeby animacji i czołówek, a nawet co można zrobić z wideo w Adobe Photoshop! Ten naszpikowany praktycznymi wskazówkami Warsztat kierujemy do osób, które dopiero zaczynają przygodę z filmowaniem z pomocą DSLR lub chcą poznać nowe, ciekawe narzędzia i techniki pracy.

Zapisz się na newsletter